Відмінність пружинного і безпружинного матраца
Стаття про еволюцію ортопедичних постільних речей та про деякі особливості сучасних аналогів.
Лікар, до якого ви прийдете зі скаргами на болі в спині та попереку, швидше за все, поцікавиться, на чому ви спите, і порекомендує спати на жорсткому, наприклад на дошці, накритій тонким ковдрою. Але це лише заміна однієї проблеми іншого. Якщо у м'якій постелі хребет прогинається, то на жорсткому ложі він вигинається дугою. На деякий час це може дати деяке полегшення, оскільки розвантажить одні м'язи, однак навантажити інші. Крім того, лежачи на твердій поверхні, тіло стикається з нею окремими ділянками, на яких вони великий тиск. М'які тканини здавлюються, і порушується кровообіг. Це ніяк не сприяє ні розслабленню, ні відпочинку.
Пружинні матраци
На пружинному матраці, як і на сталевих панцирних сітках, у міру його зносу хребет провисає, м'язи перекошуються і знаходяться всю ніч в напрузі. Вранці буває важко нагнутися, боляче повернути шию. Пружинний матрац необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО підбирати у відповідності з Вашим вагою. На двоспальне матраці присутні ефект «хвилі», «скочування», скрип.
Матраци без пружин
На ринку матраців з ортопедичним ефектом поступово починають займати провідне місце матраци безпружинние. У матраці немає металевих деталей — тому він не чинить на організм магнітного і електростатичного впливу. Відсутність у виробі пружинного блоку робить відчуття незрівнянні з тими, які випробовуються на матраци з пружинним блоком. Матраци володіють прекрасними характеристиками по еластичності, вентиляції, вантажопідйомності, гігієнічності і стійкості. Висока здатність адсорбувати і розсіювати вологість дозволяє добре регулювати тепло людського тіла, здатність пропускати повітря перешкоджає появі паразитів і бактерій, що гарантує максимальну гігієну.
Обережно, пух!
А як же розкішні пухові перини? Пташине пір'я і пух добре утримують тепло завдяки численним повітряним зазорам між ними. Але вони сильно вбирають вологу і погано її віддають, тому така постіль з вечора здається сирою і холодною. Мало того, для перин необхідні наволочки з дуже щільної тканини, інакше пружні пір'я вилазять назовні. Спеціальну тканину, тик, піддають просоченню, і вона стає непроникною для повітря. Все одно, що спати на клейонці! Це не тільки заважає відведення надлишкового тепла, але і не дає нормально працювати шкірі. Через пори шкіра дихає, виділяє шлаки і вуглекислоту. А непроникні наволочки змушують поглинати все це назад, отруюючи організм. Всі ці неприємності посилюються застосуванням пухових ковдр. У такій «парильні» ви багато разів за ніч скидаєте ковдру, мерзнете і знову натягаєте його. Різкі перепади температури призводять до безсоння, викликають застуди, ревматизм і артрити. Вчені були вражені, виявивши в перинах до 10 видів паразитуючих мікроорганізмів, у тому числі мікроскопічних пилових кліщів, які активно розмножуються в теплій і вологій атмосфері такої ліжку. Вони є самими численними «жителями» ортопедичних ліжок та джерелом алергенів. Якщо перевищить допустиму межу їх змісту (100 кліщів на 1 грам пилу), то й у здорової людини може виникнути алергія, а в подальшому — розвинутися астма. Боротьба з цим злом малопродуктивне. Коли ми збиваємо перед сном подушки, ми тільки піднімаємо кліщів і «провітрює» їх житло.
Найкращий варіант — шерсть
На сьогоднішній день самим здоровим, гігієнічним і відмінно терморегулювальні матеріалом вважається шерсть. Мало того, вона володіє цілющими властивостями. Здавна люди позбувалися від зубної або головного болю, від болю в попереку, прикладаючи до хворих місць натуральну, незабарвлену шерсть. А перев'язавши вовняною ниткою зап'ясті або щиколотку, позбавлялися від болю в суглобі. У старовину недоношених дітей клали в овечу вовну. Справа в тому, що волокна натуральної, нефарбованої вовни, зрізаних з живої тварини і не обробленої ніякими хімікатами, покриті тваринам воском — ланоліном, який становить до 12 відсотків ваги вовни. Це цінна речовина спеціально добувають, щоб використовувати в якості основи для косметичних кремів і мазей. Якщо використовувати в ліжку натуральну вовну, то що міститься в ній ланолін, розчиняється при температурі 35-37оС (температура тіла), легко проникає в шкіру. Він благотворно діє на м'язи, суглоби, хребет, знімає біль і стимулює кровообіг. Шерсть може поглинати воду, до 40 відсотків від своєї ваги, і при цьому залишатися сухою на дотик. А коефіцієнт теплопровідності у неї нижче, ніж у багатьох текстильних матеріалів. Тому вовняна ліжко — сама тепла і суха серед усіх варіантів, які ми розглянули.